Автор Тема: Реліктовий стиль Сержа Панченка  (Прочитано 8342 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Реліктовий стиль Сержа Панченка
« : 21 Лютого 2018, 17:35:48 »
Хочу опублікувати свій переклад статті з італійського журналу KNIVES INTERNATIONAL REVIEW. В 2 номері за 2015 рік в розділі персоналії вийшло інтерв’ю з найфмейкером Сержом Панченком. Можна дізнатися деякі цікаві факти з його життя і творчості.

У мене виникли проблеми з перекладом слова Relic. Думаю найбільш адекватний переклад назви стилю Панченка це Реліквія, в розумінні артефакт, скарб, стародавня річ. Реліктовий не дуже добрий переклад бо це більше про геологію. Тож вибачайт, можливо у вас буде хороший варіант для перекладу.
Реліктовий стиль Сержа Панченка
(The Relic style by SERGE PANCHENKO)

Сергій Панченко, український ножороб, представляємо захоплюючий погляд на його творчість, розпитуємо про його неповторний “реліктовий стиль”. Автор тексту Томмазо Румікі (Tommaso Rumici).

Однією з переваг епохи Інтернету є шанс отримати більш широке та глобальне бачення в будь-якому питанні, це також стосується світу ножів. Якби не було соціальних мереж та Інтернету, ми б ніколи не зустріли (майже випадково) дуже талановитого українського майстра, який зараз живе в Штатах. Чому саме цей майстер? Тому що ножі Панченка не тільки якісно зроблені, але мають унікальний і оригінальний стиль, який робить їх відразу впізнаваними — необхідна риса у такому глобальному середовищі. І ось інтерв’ю, що завдяки ІТ подолало велику відстань.

Хто такий Серж Панченко?

Я народився 12 грудня 1983 року в Україні. Моя сім’я і я іммігрували до Сполучених Штатів в 1992 році, коли мені було 8 років. Я виріс на читанні народних казок, був захоплений історією античних людей і способом їх життя. Мене завжди цікавила міфологія і я дуже любив читати про вікінгів. Мене завжди тягнуло до старих речей, я насолоджуюся відвідуванням антикварних магазинів.

Мене приваблюють старі інструменти і особливо зброя, намагаюся уявити, як вони використовувались, ким і коли. В даний час я працюю в галузі ядерної безпеки і використовую весь свій вільний час, щоб робити ножі. Коли я не в своїй лабораторії, я люблю рибалити і подорожувати з дружиною Джулі. В майбутньому я сподіваюся, що ножова справа стане моїм основним заняттям.

Коли ви почали робити ножі?

Я завжди любив ножі і завжди отримував задоволення від роботи руками. У 2007 році я відвідав моє перше ножове шоу і дізнався про світ ножів ручної роботи. Тоді я приєднався до декількох ножових форумів, де вчився як робити ножі.
Як би ви описали філософію вашого ремесла?

Для мене найважливішою частиною ножової справи є постійно розвивати свій стиль і навички. З цієї причини всі мої мистецькі ножі реліктового стилю є в одному екземлярі, вони ніколи не будуть дублюватися. Я захоплений роботою, коли беруся за те, що ще не пробував працюючи над ножами. Я також нещодавно почав робити складні ножі, і дуже захоплений викликом, що полягає у створенні ідеального фолдера.

Що ми повинні очікувати від ножа Панченко, чого не можна знайти у інших?

Мені дуже подобається використовувати текстуру та патину, щоб надати моїм ножам зістарений вигляд. Я також намагаюся розробляти мої ножі такими, щоб вони відрізнялися від більшості ножів. Приділяю велику увагу загальному вигляду моїх ножів, а також використовую матеріали, кольори та текстури, щоб вони доповнювали один одного навіть тоді, коли вони контрастують між собою.

Яке ваше основне приладдя та інструменти?

Мій головний стрічковий гріндер – 2?x72?, також я використовую кілька менших ременів для фінішної обробки. Два свердлильні станки, токарний верстат, шліфувальний верстат, піскоструйна шафа, компресор, термообробна пічка, дисковий шліфувальний верстат зі змінною швидкістю, 147 фунтова наковальня, а також різноманітні ручні інструменти заповнюють мій інвентар.

Впевнений, що я бачу деякий стімпанк у ваших проектах, але без зайвої складності…

Мені подобається стімпанк, але це не зовсім те, що я роблю. Я створюю стиль, який називаю “Реліквія” (Relic), цей стиль натхненний міфологією та античною історією.

Мої Relic ножі мають виглядати так, ніби вони належать втраченій цивілізації, з забутого міста десь з глибоких джунглів. Я люблю використовувати метали та матеріали для руків’я, що не використовуються на сучасних ножах, такі як мідь, латунь, бронза і срібло. Всі мої ножі виконані з вуглецевих сталей на лезах, і сильно зістарені. Окрім реліктових ножів, я також створюю тактичні ножі, вони інші – з азіатськими впливами і мисливські ножі теж.

Ви не обмежуєте себе ножами, ви також реалізуєте себе у тритієвих ліхтариках (tritium lanterns), ручках та прикрасах…

Нещодавно я почав робити інші предмети, окрім ножів. Я використовую ті самі методи обробки на цих предметах, як і у моїх реліктових ножах. Мої ручки, ліхтарики та прикраси також являються залишками втраченої цивілізації. Матеріали, якими я користуюся – бронза, мідь, латунь, сталь та метеорити.

Який найважчий етап, коли ви створюєте ніж?

Я думаю, що для мене найважча частина створення будь-якого ножа — це останні 10%, коли всі дрібні деталі повинні бути оглянуті та ретельно підігнані, щоб відповідати загальному вигляду ножа. Реліктовий ніж повинен мати реліктові деталі, такі як очевидні ознаки використання, протерті поверхні, де вони з’являться після багаторічного використання та зміни кольору/подряпини, начебто через жорстке користування.

Ви берете участь в ножових шоу в США або за їх межами?

Я неодноразово відвідував Blade Show в Атланті, штат Джорджія, і я сподіваюся бувати на цьому шоу щороку.

Хто ваш улюблений найфмейкер?

Є декілька найфмейкерів, яким я дуже захоплююся, в тому числі Вірджілом Індландом (Virgil England) та Стефаном Штайгервальдом (Stefan Steigerwald), у них неповторні різноманітні красиві і надзвичайно продумані ножі.

Скільки екземплярів ви виробляєте щорічно?

Я виробляю близько 50 ножів на рік, не включаючи ювелірні вироби, ліхтарі та інші предмети.

Як я можу купити ніж Панченка? У вас вже є клієнти в Італії?

Я більше не приймаю замовлення, але кожен, хто зацікавлений у покупці одного з моїх ножів, може або відвідати сторінку “Доступні” мого веб-сайту, або надіслати мені електронне повідомлення з проханням додати його до мого списку електронних листів. Я повідомляю всіх про цей список кожного разу, коли публікую новий виріб на моєму веб-сайті. У мене є кілька клієнтів в Італії.

Онлайн версія журналу на ISSUU https://issuu.com/kir1/docs/kir-2015-02/16 .

Offline Jericho

  • Удалить
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 9899
  • Нагадил как вшивая шавка - в результате забанен
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #1 : 21 Лютого 2018, 22:26:43 »
Спасибо =)

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #2 : 21 Лютого 2018, 23:27:16 »
 :)  Якби тут був Василь Гошовський, то розповів би, як і скільки коштує  гарна стаття про тебе в профільному журналі 8-)
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #3 : 21 Лютого 2018, 23:51:39 »
Лука, можливо ця стаття і проплачена. Але я з задоволенням її переклав безкоштовно )))

Зрештою, це не применшує таланту Панченка. Я радий, що за океаном є найфмейкер світового рівня з українським корінням. І він цього не цурається.

P.S. Мене задрало наприклад те, що російські ножеві блогери наприклад білоруса Сінкевича називають своїм і Панченка теж «вскользь» зачислили до своїх в якомусь з відео, вже не пригадаю.

Offline Medison

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 135
  • Розташування: м.Сокаль
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #4 : 22 Лютого 2018, 10:41:02 »
Дякую, прочитав із задоволенням!

Offline Metrolog

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7838
  • Розташування: Odessa
  • http://2knife.com/users/metrolog
с уважением. Metrolog.

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #6 : 22 Лютого 2018, 11:47:10 »
Реликтовый стиль - это обожженные колья или в лучшем случае каменные рубила. А это ближе к стимпанку, но не совсем он.
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #7 : 22 Лютого 2018, 12:03:27 »
А это ближе к стимпанку, но не совсем он.
Uliss, а ви статтю прочитали?

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #8 : 22 Лютого 2018, 12:15:21 »
Ножі подивився, статтю немає часу читати. (( А що це змінить? ;)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline woodman

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 194
  • Розташування: Lviv
  • www.knife.org.ua
    • www.knife.org.ua
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #9 : 22 Лютого 2018, 12:28:00 »
статтю немає часу читати.
Ну це як мінімум неповага до чужої праці, нафіга коментити те що не читаєш?
Але це вас характеризує.

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #10 : 22 Лютого 2018, 12:30:10 »
Тю, а що такого? Той, хто задавав питання у Вашому перекладі теж допустив, що це стимпанк  ;)

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Реліктовий стиль Сержа Панченка
« Reply #11 : 22 Лютого 2018, 13:00:16 »

Ну це як мінімум неповага до чужої праці, нафіга коментити те що не читаєш?
Але це вас характеризує.
А цей пост характеризує вас. {y} Я коментував не статтю, а ножі, про них і коментар, статті практично всі еее... не зовсім правдиві. За переклад респект, але ж ви його не для мене робили, з якого дива така реакція?  (_19)
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…