Автор Тема: прошу поради щодо ножа для нарізки рибної тушки на стейки  (Прочитано 15026 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Час від часу в улові буває короп. Його я готую просто: чищу, нарізаю на тонкі (1.5-2 см товщиною) стейки і смажу в олії.
Ну і, є проблема, жоден із моїх звичайних кухонних ножів не справляється із нарізкою на стейки, скажімо, коропця на 1,5-2 кг, дуже швидко ножі тупляться об хребет, як правило я встигаю затупити таким чином два ножі і відразу вони йдуть в переточку.   {sm}
Проблему наглядно видно в цьому відео (не моє), на 6 хв. у автора того відео ніж вже затупився.
Який вихід? Хто щось порадить?
В мене думки такі (поправте, якщо помиляюся):
1. Рубати тонко зведеною сокиркою  {_01}
2. Спробувати один із ножів виділити тільки під цю задачу і звести товсто та заточити десь під 50 градусів. Аде шкода ножа, тай в мене вони всі тонкі, до 2 мм товщиною, а я так відчуваю, що тут треба міцний і товстий ніж.
3. ???
І, в цілому по такому ножі: чи мав би він бути гартованим на високу твердість?
Бо ж, як варіант, можу придбати товсту полосу (скажімо Х12МФ чи, навіть N690Co) і спробувати самостійно виготовити собі ніж під цю і подібні задачі. Але чи варто бавитися і спеціально робити ніж для епізодичного використання?
« Останнє редагування: 11 Серпня 2019, 13:51:27 від novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
      Я спеціально для подібного тримаю шефа з радянсьеоі пов. трійки, приіду додому сфотографую. Для таких невеликих рибин достатньо. Колись ним без правки розібрав 54 кг. курей при чому і по кістках.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
 Пане Новак. В Вас же мачете є.  Дійшов до кістки, хряснув по обуху. І ніяких йорзань.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline А.М.

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1889
  • Розташування: Киев
Я еще могу понять, когда обсуждают вопрос, чем разделывать кабана или лося, но рыбу...... {smelly} {_08}
На прошлой неделе готовил трех карпов по 4 кг.  Плавники отрезал секатором (для обрезки деревьев),  рыбу резал  ножом заточенным на 25 градусов и 60 твердости. Нож ни капли не затупился.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Пане Новак. В Вас же мачете є.  Дійшов до кістки, хряснув по обуху.
Ну в мене і сокири є з 9ХС і не одна  :_)
Думав може є якийсь культурніший, чи як сказати, спосіб/інструмент.
Тай при ударі мнеться риба, не прорізаються тонкі кістки, виходить такий собі рваний різ.
Чи Ви маєте на увазі прорізати стейк по кругу, а сам лише хребет перерубувати? Все-одно м'ясо буде зминатися при ударі.

рыбу резал  ножом заточенным на 25 градусов и 60 твердости. Нож ни капли не затупился.
Рибу можна розробляти по-різному. Можна філейником акуратно порізати, відділити хребет і т.д.
А я про таке собі просте силове різання поперек хребта. І, як не переконуйте, не можу собі уявити ножа, яким можна перерізати поперек 20 разів хребет одному 4 кг коропу (не кажучи вже про трьох коропів) і він після цього б "ні краплі не затупився". Ви ж не перерек хребта різали, правда ж? Мого, не самого дешевого ножа фірми Аркос Універсал (Іспанія) не вистачає навіть на одного карпика 1.5 кг, тобто навіть на 10 різів, тупиться вщент. І точу я його на 45 градусів. Мора Компаньйон з Сандвіку тупиться після кількох різів (ну, але там кут малий і зведення в нуль).
Тому і питаю поради.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline А.М.

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1889
  • Розташування: Киев
Ми тут , на вузькоспеціалізованному ножовому форумі, фахово говоримо про НОЖІ, чи про  всяку  китайсько-іспансько-бразильську фігню на зразок вікінго-арки-трамонтіно ? Якщо Ви про Арко, то таки дійсно,  він не для того зроблений щоб ним коропа поперек різати, він зроблений щоб  продати "пересічним користувачам", які помідори не ріжуть, а передавлюють.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
А.М., а що за клинок на Вашому ножі, про який Ви згадували? Сталь, майстер?
Я б навіть подумав про купівлю, бо для мене такі характеристики виглядають як диво.
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline А.М.

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1889
  • Розташування: Киев
Я  впевнений, що таку роботу зробить любий ніж твердістю 60-61 з Х12МФ, шх-15 і т.д.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
А.М., давайте я уточню ради цікавості.
"Таку роботу" - це Ви маєте на увазі, що клинок із заточкою 25 градусів переріже поперек хребта коропа вагою біля 4 кг декілька десятків разів і "ні краплі не затупиться"?  {dr}
Ну і ще: яке зведення?
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline Big Ben

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 514
  • Розташування: Генічеськ-Борзна
BigWolf-у замовив сокирку з 40х13 з зведенням 0,3 саме для цих потуг-товстолоба на 10 кг чи калкана на 3-4 кг на стейки.Рекомендую!!!

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
 Щоб не виламати шмат клинка на дорогому ножі, не помняти рибу, дешевше кістки різати ножовкою по металу, або спеціальною харчовою для кісток.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline MACH1

  • Михайло
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1061
  • Розташування: Одесса
  • Qirim - Україна!
"...подают хромым и нищим и не подают философам, - хромыми и нищими они еще могут стать, а мудрецами никогда."©

Offline Navigator

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 598
  • Розташування: Odessa
Чтобы поперёк кромсать коропчуков и прочих водоплавающих, возьмите Дебу. Она именно для этого и предназначена. Хоть мастеровую японскую, благо сейчас их в большом количестве довольно недорого завезли, хоть закажите новодел хороший.
NO KNIFE, NO LIFE

Offline DMITNIK

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 665
  • Розташування: Запорожье
  • 0661189885
Я для таких целей использую дешевую серрейторную трамонтину. И справляется, и не жалко.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
DMITNIK, я теж думав про серейтор, Лука наштовхнув на цю думку, коли запропонував пилкою пиляти.
Ви берете ніж з крупною хвилькою серейтора, чи дрібненькою?
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
 Дешевим серейтером можна недовго мусолити жилаву яловичину, а не кості.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Fortuna

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 169
  • Розташування: г. Мелитополь
Возьмите нормальный кухонный тесак/топорик и рубите рыбу вместе с костями.

Offline tacha79

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 543
  • Розташування: Киев, Харьковский
Сам пользую кухонный топорик из 65г, типа такого https://www.hozdom.com/nozh_toporik_maestro_mr1466.html?gclid=EAIaIQobChMIhtWJv-D84wIVR9iyCh3mfgrjEAQYASABEgICxvD_BwE, но у меня самодел. Им же и режу, а лёгкий стук по обуху рубает хребты, да и крупную птицу им разделываю.
Если хотите экзотики, поддерживаю дэбу, судя из ютуба он для этого создан.

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1332
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Всім дякую за поради.  {tnx}
Поки спробую сокиркою з 9ХС (хоча мені її шкода на рубання кісток пускати), а може пізніше і дебу зроблю із заготовки для тесака.
Головне - коропи щоб ловилися  :) А то останнім часом (вже другий тиждень) щось жодного не можу зловити.  ((
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
  ;) Автор теми запитував про різку по костях річкової м'якої риби, з збереженням консистенції і форми м'яса. Почали пропонувати деби, призначені для тунця і всякого палтуса з марліном.І то. Не думаю, що дебою рубають хребти великих риб.
  Дебу, простіше всього зробити з ножа строгального станка. 8-)  А ідеально, стирити ампутаційну пилку :D
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Big Ben

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 514
  • Розташування: Генічеськ-Борзна
+100,ампутацiйна пилка рулить,шкiру й м"ясо треба тiльки перерiзати.

Offline Alex-sk

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1387
  • Розташування: Киев.
Когда-то задавался вопросом - мне тоже всеми ножами было неудобно делать эту операцию.
Поймал себя на мысли что хочется дебу 5мм в обухе переточить на симметричные спуски и свести ~ 0.5. И зацепистую еврорукоять.
До практики не дошло, но мнения не изменил.

Ну, а из существующего в природе  это ближе всего к мощному высокому и несильно длинному шефу наподобие Боба Крамера.

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
    ИМХО Самое толковое было бы если б кто из мастеров сделал клинок шефа по типу артельного.

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Но всё равно перед разделкой плавники лучше удалять. Толку от них нет, а по ним никаких кухонников не напасешься  {no}

Offline Alex-sk

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1387
  • Розташування: Киев.
Но всё равно перед разделкой плавники лучше удалять.
{_11}