Автор Тема: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.  (Прочитано 9555 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« : 22 Жовтня 2019, 16:30:29 »
Давненько я точив зуби на хускварнівський колун. Сокиру-універсала я від Husqvarna маю, задоволений нею повністю, хотілось ще і колун спробувати. Не дешеві вони, та весь хороший інструмент не дешевий...
Хускварона випускає три колуни з дерев'яними топорищами дуже схожі за зовнішністю: 0,9 кг 50 см, 1,5 кг 75 см та 2,5 кг 90 см.
Перший для мене маленький, а найбільший всеж великуватий, хоча за відгуками коле дерево він чудово. Я хотів середнього.
З тиждень назад плюнув на все та і замовив. З доставкою з Умані знайшов майже на 900 грн дешевше, ніж в київських інтернет-магазинах.
Замовняв з післяплатою Нової Пошти, з таким розрахунком, що якщо буде щось "не слава Богу" (топорище, всад поганий і т.д.) то забирати не буду. Отримав - топорище у нормі, волокна шарів деревини вздож топорища, як і має бути, голова без браку.
На минулих вихідних іздив до батьків, то там колуна і спробував.
Обмотав паракодом, правда, недостатньо щільно, обмотка в процесі робити послабилась. Ну то не біда - перемотаю.
Отже як він зветься у виробника "Сокира-колун Husqvarna 75 см".

Голова 1,5 кг. На ній присутні легенькі сліди ковки.
З лівого боку на обусі хускварнівське клеймо, яке являє собою видозмінену "мушку" мушкета на дулі. Хускварна починала свою їсторію саме як виробник вогнепальбної зброї, то іхне клеймо і є нагадуванням про це.
З тої ж сторони голови напис фарбою "HAND FORGET. Made in sweden".
Друга сторона голови чиста.


Заточку не правив, хоча потім трошки облагорожу, бо точений грубуватою шкуркою, десь Р150-180.
Інформацію про марку металу шведи не дають. А 75-сантиметрове топорище із гікорі - американського горіху. На ньому з лівої сторони напис Husqvarna сріблястою фарбою, з правої сторони застерігаюча наклейка, що не можна бити молотком по обуху. Обидва під намотаним паракордом,тому на мої фото їх не видно. {sm}
В комплекті шіряний чохол на лезо. Не вельми вичурний, простійший ніж на  forest axe.

Розклин традиційний для Хускварини - дерев'яний клин вздовж, потім тубчатий стальний клин. Як показує мій досвід - цілком надійно. На лісовому універсалі з таким розклином за майже 2,5 роки не розхитався ні на крихітку. А іздить він у мене у багажнику не у якості сувеніру.


По роботі - просто чудово! {_11}
Коле колоди краще ніж 2,5-кілограмовий Juco.
Перевіряв на колодах клену 30-40 см діаметром. Рівні не всі, були і покручені і сучкуваті. Рівні колоди розпадаються з першого ж удару. Сучкуваті та покручені з першого удару "фатально" тріскають.
Не застрягав ні разу.
Працювати зручно.
Висновок: гарний невеликий колун. Ні грама не шкодую за витрачені 1600 грн.
Пардон за якість фото - знімав смартфоном.
Дякую за увагу. =)
« Останнє редагування: 08 Червня 2021, 11:50:36 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #1 : 22 Жовтня 2019, 21:29:44 »
 На свій гламурний паракорд натягни пляшку пластикову, та феном усади. Так він проживе на кілька годин довше 8-)
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #2 : 23 Жовтня 2019, 10:47:37 »
Мабуть так і зроблю.
Та спочатку треба перемотати, бо поки так і теліпається, як із села привіз то навіть ще з багажника не виклав. {gig}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline tacha79

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 543
  • Розташування: Киев, Харьковский
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #3 : 23 Жовтня 2019, 15:24:55 »
Тогда уж-лучше паракорд на єпоксу положить, чем всякие "презервативы" на такие вещи натягивать.
Инструмент должен быть не только функционален, но и красив,  8-)

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #4 : 23 Жовтня 2019, 15:34:03 »
Років декілька тому мій знайомий придбав  таке чудо заморської техніки. Сезон попрацював ним, а потім пішов на ринок і купив наш колун( простий самопальний, фрезерований). Не нарадується.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #5 : 23 Жовтня 2019, 16:27:59 »
но и красив,
Полностью согласен. Сам стараюсь, чтобы моим инструментом было приятно работать.
...и не понимаю таких, кто, к примеру, на ржавом гриндере работает - "Он же работает, нафига его красить, я же для себя, а не на продажу сделал...". Никого конкретно ввиду не имею, -) просто сказал для примера.
2 Воля
Вова, якщо маєш на увазі "утюжок", то мені він не подобається...
Я деколи ще і колоди для роботи надтюкую колуном. Колода горіху, наприклад, товщиною сантиметрів 60. Делікатненько та акуратно. Так от пробував я багато - всі сильно пошкоджують деревину. Лише цей відностно делікатно та рівно коле.
Ну і ще подобається він мені. Ліг в руку, як кажуть. 8-)
Може колун Granfors Splitting Axe ще б краще в руку ліг, але віддати за нього 300$ поки не бачу необхідності.


[вложение устарело и удалено администратором]
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline msgarry

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 264
  • Розташування: Дніпро
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #6 : 23 Жовтня 2019, 22:33:51 »
Я вже майже фіскарс х25 купив. А ви тепер у смуту з хускою ввели.  {23} Я чомусь думав що він дорожчий.

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #7 : 23 Жовтня 2019, 23:01:51 »
 Колка дров, то естетична, високоїнтелектуальна робота. {))} Якби я таким колуном колов дрова, то паракорд знімав би.
(такого гламурненького жаль). Всеїдно йому писець за пару годин. Я на батьковий колун розпустив трубу підходящого діаметра,  підрихтува по профілю низа сокирища,посадив на якийсь герметик, наверх натягнув дві пляшки з усадкою. Навіть кури сміються. Зато вже років п'ять ходить по сусідах. Тільки пляшки часом міняють.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline dkarpov

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 1583
  • Розташування: Київ
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #8 : 24 Жовтня 2019, 00:44:52 »
Підтримую пана Луку.
В сенсі - сектору від підходящої труби.
Пет-пляшка, звісно  - річ корисна та технологічна, але не дуже естетична.
Тому я б працював рідним сокирищем, доки не розіб'ється, а потім робив би нове з врахуванням того, що у провушину треба з низу підсунуті той сектор труби...

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #9 : 24 Жовтня 2019, 00:52:28 »
 Труба в провушині, нічого не робить. Лише краде корисний переріз провушини. І насадка в рази складніша.
  Це типу шашечки чи їхати. Виконувати важку, життєво необхідну роботу. Чи вийо...ватись в стилі Челентано.
 :-*)  Йой! Як же я виглядатиму на дровітнику перед Сірком і курями, з оголеним епільованим торсом (8) і не вколір намотаним паракордом  )))
« Останнє редагування: 24 Жовтня 2019, 01:02:42 від Лука »
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline tacha79

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 543
  • Розташування: Киев, Харьковский
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #10 : 24 Жовтня 2019, 08:35:36 »
Є в наявності і колун старих часів, і сокирки, але найчастіше використовується спарка "клинок+кувалда близько 2 кг з однієї сторони спущена під колун і сокира важкенька".

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #11 : 24 Жовтня 2019, 10:28:32 »
Я чомусь думав що він дорожчий.
Правильно Ви думали  {y}, в переважній більшості інтернет (і звичайних) магазинів він коштує 2469 грн. Але якщо гарно пошукати, то можна знайти значно дешевше. ()
фіскарс х25 купив
І Фіскакс, і Гардена, і Хускварна з пластиковими руків'ями непоганий інструмент. Але не сокира, а саме інструмент. ІМХО. Вони мають один, але для мене суттєвий недолік - якщо оте пластикове топорище пошкодити, то "голова" годиться лише у брухт. Ну може ще у якості клина при розколюванні.
А пошкодити його не так вже і складно... Наприклад промазати по колоді на морозі і хряпнути топорищем по ній. Звичайно такого може і не бути, а може і статись.
У випадку такого з моїм колуном - замінив топорище і голова знову "живе". А пластиковим... {sm}

не вколір намотаним паракордом
Що Ви, пане Лука. до того паракорду пристібались. {_09}
Ну такий був у мене. У мене зараз є ще однотонні яскраво-блакитний та оранжевий, але їх десь по 4 метри, я цього 5 м., тому і намотав такий, двоколірний. Я люблю яскравий папакорд. {sm} Темний та чорний використовую лише в якості шнурків на берцях.
« Останнє редагування: 24 Жовтня 2019, 10:56:21 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #12 : 24 Жовтня 2019, 10:48:33 »
"голова" годиться лише у брухт. Ну може ще у якості клина при розколюванні.
А висверлити пластик або випалити? На молотках у мене виходило( правда не хуксварна)

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #13 : 24 Жовтня 2019, 10:55:38 »
Вова, там провушини нема. -)
Там пластик сформовано навколо монолітної голови.
Сам конструктив трохи відмінний у Фіскарса:

Та у Хускварни/Гардени:

Але суть одна і та ж.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #14 : 24 Жовтня 2019, 10:58:42 »
А... Зрозумів. Нє, ну якщо заморочитись, то відпалити, просвердлити( фрезерувати), загартувати, відпустити і буде новий колун :D

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #15 : 24 Жовтня 2019, 11:04:08 »
 Хвостовик вварить в трубу. Плюс? Економія на паракорді.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline Алексей-13

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 816
  • Розташування: Київ
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #16 : 24 Жовтня 2019, 11:25:00 »
На деревяшечном форуме были отзывы, что голова у таких Фискарсов может отлететь с очень неприятными последствиями. Пластик там у них не очень. Правда, отзывам лет пять как ужЕ, как сейчас с качеством, не знаю.
По теме, Серёж, поздравляю с приобретением! Но, честно говоря, страшно представить, шо ты там такое колешь, шо тебе такой колун понадобился :) Насколько знаю, с "мокрым" деревом проблем нет даже с обычным топором (но увесистым, конечно), а сухое не каждый колун возьмет. А если еще и сучёк, да какой-нить ясень, то слабо верю, что колун с таким справиться. Хотя... опыта работы с колунами практически нет, может там всё по другому :)

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #17 : 24 Жовтня 2019, 12:27:22 »
      Извиняюсь за офф, нормальный колун берет ЛЮБОЕ дерево. Проблема в том, что у нас колунами умеет работать далеко не каждый. 80% пользователей пытаются изначально разваливать колоду пополам, а на свилеватом (сучковатом) это далеко не всегда проходит. Очень многие считают, что колуну заточка не нужна - вот и отскакивают колуны от колоды как мячики. Так же забывают о том, что с колдуном в паре можно, а иногда и нужно использовать деревянные (металлические) клинья.
     ПС Хорошее приобретение, если не ошибаюсь, хуска эту форму "слизала" с хулта, а они считаются вторыми после гранфорса. Радуюсь за Сергея. Пусть служит долго.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #18 : 24 Жовтня 2019, 12:43:12 »
Нє, ну якщо заморочитись,
Лише приварити трубу у якості топорища. Там товщина голови міліметрів 25 - на провушину місця нема.
По теме, Серёж, поздравляю с приобретением!
Спасибо, Лёша! {tnx}
Но, честно говоря, страшно представить, шо ты там такое колешь, шо тебе такой колун понадобился
А твои колоды ореха, которые потом на стабдерево пойдут.  ;)
Да и колуном сподручнее, чем топором дрова колоть. Любые. А я печку до морозов поставлю в мастерской. Трубу летом сделал, провел через бетонную кровлю, с гильзой, с утеплением трубы, с противоискровой сеткой и толковым дефлектором, как положено:


Тяга такая, что пламя зажигалки затягивает в трубу за 10 см от края, а спичку вообще тушит. А труба это самый тяжёлый этап.
А если еще и сучёк, да какой-нить ясень, то слабо верю, что колун с таким справиться.
Колет, Лёша.  8-) На ясене, правда, не пробовал, то тот сучковато-свилеватый клён, что поколот на первом фото, тоже не подарок. Я его летом поленился поколоть, оставил на потом, бо тяжеловато кололся юковским колуном. А этот на раз-два справлялся.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #19 : 24 Жовтня 2019, 13:07:55 »
Радуюсь за Сергея. Пусть служит долго.
Спасибо, Игорь! {tnx}
хуска эту форму "слизала" с хулта, а они считаются вторыми после гранфорса.
Возможно.
Такой формы колуны, так называемый "ледокол", выпускают Hultafors, Hults Bruk, Wetterlings и Husqvarna. Всё.
Кто был первым  ((, но Хускварна топорами заниматься начала намного позже этих трёх. И я читал, что для Хуски колуны делает Wetterlings. Ну по крайней мере так было до 2016 года...
« Останнє редагування: 29 Січня 2020, 11:09:46 від Nehai »
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #20 : 24 Жовтня 2019, 15:31:47 »
    Сергей, в след. посещение Германии рекомендую посетить блошку может получится найти гранфорсовский.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #21 : 24 Жовтня 2019, 16:36:56 »
 {tnx} Та я бы и так посетил, но времени не было... {sm}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #22 : 24 Жовтня 2019, 16:56:10 »
  Не получиться -) В Тулу, самовари з Хельсінки не возять. Я кілька років оббігаю по п'ять барахолок за тиждень. Маю до десятка шведів і жодного фіна. Жодного довговсадного. Всього одного місцепромовського колуна.
  "Хускі", в асортименті, є в магазинах. Але китай стопудовий. Вони, тут скорше за все досить, якісні. Але для мене не цікаві.
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"

Offline lenpeh

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2309
  • Розташування: г.Сумы
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #23 : 24 Жовтня 2019, 18:02:11 »
   И что, не бывает колунов вообще? Не ожидал.
   Кстати, знаю где в Сумах взять канадского валочника (старого), мну сь потому что продаван на рынке уничтожил клеймо, а без него невозможно атрибутировать и соответственно определить степень уточки.  (_4)

Offline Лука

  • Володимир
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 5823
  • Розташування: Кам'яний Брід- Кельн
  • Человеку надо мало, чтоб искал и находил.....
Re: Колун Husqvarna 1,5 кг 75 см.
« Reply #24 : 24 Жовтня 2019, 18:17:36 »
 Колунов, в магазинах, полно. Как в Греции. Мы, о блошках? Моя шибко сумлевается, чтоб они с Скандинавии, а не поднебесной {))}
О вкусах не спорят. По вкусам судят.
"Ирония-непременная эстетическая составляющая мышления"