Автор Тема: Клинок і ніж  (Прочитано 8115 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline pio

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 85
  • Розташування: Kyiv
Клинок і ніж
« : 31 Липня 2014, 22:00:06 »
Ось яке питання в мене з'явилось: це таки два ремесла? Зробити клинок та зробити ніж. В одному випадку працює коваль. В іншому - ремеслянник (раніше, мабуть, селянин - власник)?

Наступне питання: помічаю, що інколи майстри ножа воліють промовчати про коваля (клеймо). Чому?

І третє, наостанок: є в мене ніж і бажаю його продати. Це коректно казати хто його робив і які особисті враження чи проблеми виникли?

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Клинок і ніж
« Reply #1 : 01 Серпня 2014, 09:42:55 »
    По першому - думаю, два  {y}. Не кожен, хто робить гарні ножі (форма, кольори, ергономіка) зможе зробити гарний клинок (до слюсарки ще є ковка і гартування). Ковалі, то взагалі цікавий народ - знають те, що не знають інші  {))}. Ковалі теж можуть одягати свої клинки, але це вже зовсім інший інструмент і навички, а горн то стигне  ;) ...
   По другому - або власник ножа сам не знає хто автор клейма, або йому нема з чим порівняти (у плані якостей), або (як тут на форумі) про клейма говорити майже не потрібно - всі і так всіх знають  8-)
   По третьому - ви поки новачок на форумі, так що  ()... А огляд ножика можете зробити запросто, з фотографіями, описом, враженнями і т.д. "Родина должна знать своих героев" (C)

Offline pio

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 85
  • Розташування: Kyiv
Re: Клинок і ніж
« Reply #2 : 01 Серпня 2014, 11:30:52 »
Ну да. Що є, то є.
Таки рановато мати імхо.

Offline сержант

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 4985
  • Розташування: Луганская обл.
Re: Клинок і ніж
« Reply #3 : 01 Серпня 2014, 11:50:13 »
Таки рановато мати імхо.
{_17}Не это имелось ввиду. seraotzt хотел сказать что в статусе "Новичок" на форуме продавать нельзя. Почитайте Правила продажи, покупки и обмена А услышать/написать отзыв о том или ином ноже всегда полезно. Так что смело создавайте тему в соответствующем разделе и делитесь впечатлениями от ножа.

По теме:
1)Сделать клинок - это не только кузнец. Но и шлифовщик тоже. Есть универсалы которые плавят, куют, термичат, шлифуют, собирают нож. Есть и те что занимаются только некоторыми операциями. Кто как.
2)Забыл. Сам не знает. И так все знают. Думает что и так все знают. Вариантов много.
3)Не только корректно, но и желательно.

Offline pio

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 85
  • Розташування: Kyiv
Re: Клинок і ніж
« Reply #4 : 01 Серпня 2014, 13:04:36 »
Та ні. Таки він правий. Згадався випадок, коли пошуткував, що клинок не ріже папір (та і не мусив він різати) і аж покраснів я потім. Це, якшо хто впізнає, то вибачайте, то я потрендіти бажав.

Ну да. Таки зроблю свій перший огляд, але не на цю тему ))

Offline seraotzt

  • Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 3401
  • Розташування: Одесса
Re: Клинок і ніж
« Reply #5 : 01 Серпня 2014, 13:41:40 »
Таки так, я мав на увазі, що продавати рано  8-). А оглядам тут раді завжди, особливо якісним  {con}.