Автор Тема: Тютюн для самокруток, сигарет та люльки.  (Прочитано 4483 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Запитаю хто-як зволожуе тютюн, щоб вгадать вологість. Я перві гільзи набивав поняв що сухий, трохи водою збризнув,
Не в жодному разі не повинно бути контакту тютюну з водою. Може піти пліснява або закиснути. Я роблю так: пересипаю тютюн у банку з кришкою, що закручується, відрізаю шматок поролонової губки, протягую крізь поролон подвійну нитку і змочую поролон у воді (тільки кип'ячена).  Зверху фіксуєш кришкою і все.Тютюн повинен бути не в контакті з водою, а вбирати в себе вогкість від мокрої губки. Виходить така канитель.


Я зараз зволожую тютюн який мені надіслав Сергій-Нехай,Герцеговину. Тільки у мене не водою губка, а з Чорним Ромом "Баккарді". Приблизно через тиждень пробуватиму.

А з картинкою накрутив...  {fp} , поправив.
Треба копіювати " BBCode" (оригінальний розмір), а не HTML. {_13}
« Останнє редагування: 21 Липня 2022, 15:35:06 від Nehai »
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline kublahanov

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 108
  • Розташування: Lemberg - т.е. Львов
  • Совершенен только Бог
 8-) Ага, можно і коньяком

Смайлик повинен бути відділений пробілом з обох боків, тоді буде видно саме смайлик, а не його код-кракозябл.
« Останнє редагування: 21 Липня 2022, 15:39:25 від Nehai »

Offline break

  • Старожил
  • ******
  • Повідомлень: 2044
  • Розташування: Київ, передмістя
  • Поки сонце зiйде - роса очi виїсть(с)
Пересох в мене в минулому році тютюн. Держав в літровій банці з гвинтовою кришкою, та щільно не закривав - от воно і висохло.
Пив чай забиваючи гільзи, думаю - щось воно дуже вже сухе. Плюхнув в банку дві чайні ложки чаю, закрутив і на гарячу батарею. Воно через пару годин стінки банки конденсатом вкрило. А наступного дня - і конденсату нема, і тютюн такий, як треба.
Так що поролончик звісно гуд. Та як є можливість потримати тютюн в гарячому місці - можна і просто налити в тару якоїсь вологи. Хоч водички, а хоч бренді з ромом.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Тільки у мене не водою губка, а з Чорним Ромом "Баккарді"
Ух, оце мисля! {_11}
Треба спробувати, рому у мене є. Всякого... Але Бакарді не поважаю, тому його не тримаю. І бренді також знайдеться.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Але Бакарді не поважаю
А ми його тримаємо тільки заради випічки-"Столичного кексу". Дружина додає для аромату тіста.

Ага,можно і коньяком
Можна, але це на любителя. Коли п'єш коньяк це одне, вони п'ються приємно, свіжій смак і аромат.
Коли береш в руку чарку з якої пив учора, з нього вивітрилися спирти і основні-свіжі аромати щойно  відкритої пляшки, то залишається ... не знаю як правильно пояснити..тобто- залишковий запах коньяку. А він не кожному сподобається,і саме його вбирає тютюн. Але це стосується більшості українських коньяків-"Коблево","Шустов","Азнаури"-бренді,"Болград","Шабо" то що.З усіх коньяків залишковий запах сподобалася у грузинських-"Старого Кахеті" та "Варцихе".
ПС.Звичайно, все що написано, це сугубо моя особиста думка.У кожного свій смак.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline kublahanov

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 108
  • Розташування: Lemberg - т.е. Львов
  • Совершенен только Бог
Використовував коньяк V.S. Таїрово (?),норм.Але чомусь віддає яблуком  :)

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Почав вивчати тему, читав-дивився багато матеріалів, більшість зволожують одну порцію для набивки, підготовив і набив. Ложать в тютюн яблоко, або пшикають водою, деякі з медом, деякі коньяком, залишають на сутки. Також читав що для зберігання великої кількості використовують спирт, автор в 10 літрове пластикове відро положив чимало тютюну, добавив 20 грам спирту, і шільно закрив. Зберігав 11 місяців в погребі, не запліснів не пропав.
У меня есть мысль и я её думаю.

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Ти знаєш, я б такий тютюн курити не став би. Людина, яка хоч трохи тягнеться якщо не до прекрасного, то до хорошого, так чинити з тютюном не буде. Це він зробив за принципом: не здох тютюн та й хрін із ним. Ти уявляєш собі тютюн із парами спирту? Навіть після просушки смердіння водяри залишиться.
Є таке слово в англійській мові - "aging", ейджинг-старіння, визрівання, витримка, дозрівання, облагороджування.
Так ось, для тривалого ейджингу я беру банку, прожарюю в духовці, стерилізую капронову кришку, засипаю тютюн у банку відразу запечатую. Потім занурюю кришку в розтоплений віск, поки не наросте воску приблизно 5-8мм.Все! Тютюн запечатаний. Якщо хочу додати аромату, то як вище писав-губка з ниткою. У мене є банки з тютюном 2010 року з губкою змоченою в іспанській мадері, 2014 року, з ромом Баккарді, 2018 року - чистий фірмовий аромат "Осінній вечір" - він йде з заводу-виробника з ароматом кленового сиропу.А з вакуумних банок, заводських, найстаріший - Петерсон, перша половина 90х. Так що я навіть і припустити не можу, як той чоловік зміг відро запечатати.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Аресене, а скільки так з ромом тримати тютюн? Тобто коли вже достатня ароматизація ромом відбудеться, щоб вживати?  (_24)
І наскільки змочувати губку: сильно, щоб мокра, чи чуток, щоб трошки волога?
Сьогодні ввечері спробую зробити.

Спирт? Та ну нах!  {kh} .<veeee>

Мадера?  {23} Цікаво. Треба спробувати. От лише ні мадери, ні хересу у мене нема. Після того як у магазинах стало не купити Масандровські (маю на увазі кримські, а не з одеської обл.) - не купую.
Є хороший португальський портвейн... Мо спробувати? {dr}

Є віскі Four Roses... Бренді Шабо vsop, коньяк Закарпатський "4 зірки", роми Gavana Club темний та білий, Ron Barselo. Тільки но скінчився Varadero Anejo 7yo, я кубинським ромам віддаю перевагу, от цього я навіть на губку не накапаю. :(
Мабуть треба з усим цим пробувати  {:(!)=}
Ха, навіть Sambuca є і якийсь німецький лікер на травах (не Єгермайстер) - мала з Німеччини в подарунок привезла. От лише сумніваюсь що ароматизація ними додать гарне в тютюн. {gig}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Тут є кілька нюансів.
1. Якщо тютюну багато, ну нехай буде 1кг, губку змочувати настільки обільно щоб була мокра наскрізь але щоб з неї не капало.Якщо хочеш на довге зберігання, то хоча би раз на два тижні банку ретельно перетрушувати.Для більш рівномірного зволоження та ароматизації тютюну.

2.І ще, часто залежить від інтенсивності запаху рідини-коньяк, ром то що. Якщо запах сильний, то для тютюну тонкої нарізки двох тижнів вистачить. Якщо ніжний, легкий як у мадери або іншого вина, то довше-місяць як мінімум.Але знову повторюю, все залежить від кількості тютюну та його нарізки. Чим менше і дрібніше, тим швидше зволожиться і вбере запах.

Мабуть треба з усим цим пробувати
На рахунок пробувати, у мене смаки змінюються з часом. Якось, років 10 тому, я ароматизував тютюн рижзьким бальзамом. Тоді для мене це був верх смаку. Я балдів від кожної люльки. Але! Зараз би я до бальзаму не доторкнувся-є багато ароматів краще.Ти правильно сказав: треба пробувати.
ПС.До речі, поролонову губку не обов'язково використовувати так як я, можна ще й так зробити. Якщо між тютюном і кришкою є вільний простір, то на тютюн можна покласти шматочок фольги, а зверху покласти губку. А ще у квіткових магазинах продаються спеціальні зволожувачі.
« Останнє редагування: 22 Липня 2022, 12:14:23 від Kirill66 »
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Дякую!  {tnx}
Вчора поставив на зволоження-ароматизацію в банку 1,5 л. порцію Bolivian грамів 150-180 з ромом Gavana Club Anejo Espesial. Побачимо що вийде.  :)
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline gogakot

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1031
  • Розташування: Днепропетровск
Так, цей підхід мені подобається - грамів 150-180 Bolivian й банка 1,5 л рому Gavana Club Anejo Espesial!
Ти, єто, коротше, неси ром до себе в гараж, а я пішов брати білети до Києва )))

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Теж хочу спробувати, підкажіть поролон потрібно періодично зволожувати, дві неділі мариновки може висохне ? Де тримати банку, майбуть в темному і прохолодному місці, чи потрібно тютюн за час мариновки струшувати.  Планую для набивних гільз, зробити порцію і всю набити.
У меня есть мысль и я её думаю.

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
2 gari73
Особисто я в шафу поставив. І через тиждень загляну і на тютюн, і на губку.

Курці тютюну зі стажем рекомендують курити свіжескручені. Мені подобаються підсохші, тому я кручу повний портсигар 18 шт.

а я пішов брати білети до Києва
Та "нівапрос".
Тільки роми в пляшках 0,7 продають. Цього у мене десь 2/3 пляшки ще є. І у мене в барі ще дещо знайдеться, я писав трошки вище. Як мало, то не біда - у магазинах є все. {))}
Я, якщо чесно, вже три роки п'ю максимум по 30 грамів, бо якщо "об'єм вживаної посуди" більше, потім від тижня до двох з підшлунковою мучаюсь. Це якщо ром, чи коньяк. Віскі не люблю. {kh} Горілку також.
Портвейн, мадера, херес - поважаю, вживаю більше, але теж п'ю небагато. Тільки їх зараз хороші тяжко знайти. Лише іспанці та португальці. Наші, окрім Масандри, робити їх не вміють.

PS. Про горілку збрехав. Неміров з перцем та медом, або грушева - ці подобаються.

Падрон за оффтоп.  :)
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
цей підхід мені подобається
А мені не подобається-я у зав'язці! {))} (_23)
дві неділі мариновки може висохне ? Де тримати банку, майбуть в темному і прохолодному місці, чи потрібно тютюн за час мариновки струшувати.
Якщо добре змочено і кришка гермітично закрита, то не висохне. Струшувати обов'язково. При струшуванні відкривати банку не обов'язково. Якщо до губки налипнуть трохі тютюна-нічого страшного. Ну або брати тютюн з верхнього шару. А взагалі хлопці, два тижні для тютюну це не про що. Маловато буде.
 Ще роблю так, якщо тютюн забагато перебрав з ароматом і став трохи різкий, то я розкладаю його на папірці на півгодини.Трохи вивітриться і підсохне. Але це справа смаку.

А це про те, як я писав для дуже довгої витримки. Кришку занурював у віск чи парафін разом із горловиною-1см.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
2015-й! {_07} Я б стільки не витримав...
Пан тямить в збоченнях! {))}
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Це елементарно, Ватсон. Ось купив ти кілограм тютюну, відсип півкіло в банку на витримку, а решту кури. Підпиши баночку, дату, чим ароматизував і с очей геть.
Ось баночка люлькового тютюну Peterson, "Irish Whiskey" - Ірландський Віскі. Я їх купив банок 25 в одну з відпусток між вахтами коли на Півночі працював, приблизно в середині 90х.Ціну бачиш?:)) Залишилась остання.

Це з того, що з Донецька встиг вивезти. А скільки лишилось!
Слухай, я тут подумав-подумав, чорт забирай, але ж у мене були випадки коли я наривався на фірмові тютюни, яким витримка не підходила. Я згадав, як я чотири банки Samuel Gawith "St. James Flake" після чотирирічної витримки відправив на смітник. Там була суміш Вірджинія та Перік.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Блін, лишити на витримку тютюн - толкова мисля. Треба спробувати.
Як раз Вірджинія Куба мені щось "не заходить". Кубинського рому туди і під віск.   {_13}
фірмові тютюни, яким витримка не підходила.
Розшифруй, будь ласка.  (_3)
Це значить, що тютюн геть кепським стає, "цвіте", трухне, ще щось?.. (_24)
І що з Samuel Gawith "St. James Flake" сталось, що смітник його дім став? (_19)

PS. Давно хочу купити на пробу Stanley Virginia. Відлякувало те, що продається лише у банках 140 г. Як не зайде - що потім робити з такою купою... А тут можна "законсервувати". Обдумаю...
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Цікаво чи міняе  тютюн свої характеристики з часом, аромат-кріпкість.  Коли купив і відразу гільзу забив, курив і він був крепким і на балконі запах сильний, через 5 днів уже не так пахне і не такий крепкий, і цигарка коли три дні полижить не така як свіжо набита. Можливо я привик-прикурився
У меня есть мысль и я её думаю.

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Розшифруй, будь ласка.
Справа в тому, що у мене багатий досвід із люльковим тютюном. На форумі люлькокурів усі діляться своїм досвідом, пробами, помилками. Тобто у люльковому тютюну техніка та теорія витримки напрацьована на ура. Що стосується самокрутного тютюну, українського виробництва, то тут треба починати спочатку,як я писав, відсип на зберігання в продезінфіковану банку, кришка бажано закручується. І після місяця візьми трохи тютюну (чистими руками) на пару-трійку самокруток. Якщо нормально, то чекай ще пару місяців, потім ще. Саме так я витримував  розсипний люльковый тютюн,з яким я вперше зіткнувся і не знав, як його витримувати, і чи підходить йому витримка (суміш сорту Вірджинія з трьох країн).Я думаю, витримка самокрутного тютюну, це зовсім новий етап поводження з тютюном.

Це значить, що тютюн геть кепським стає, "цвіте", трухне, ще щось?..
Цвіте і трухне людський фактор. Значить у банку щось потрапило. Або погано стерилізував банку з кришкою, чи руки були брудними.Іноді буває так що і в самому тютюні вже існує грибок або пліснява.
Ти розумієш, тютюн після витримки може стати іншим. Не гірше, не краще, а просто іншим. Наприклад свіжий, може бути різким, грубим, чогось йому не вистачати. А після витримки він стане м'якшим (або навпаки), може придбати квіткові нотки в ароматі (а може й ні). Тютюн із сонячної Херсонщини може стати божественним нектаром, а той же тютюн, того ж  сорту з Чернігівщини може перетворитися на гавно, той самий сорт із Полтавщини може взагалі не змінитися. Сергій, це треба пробувати, пробувати та пробувати. Купи кілька видів (або сумішей) тютюну, з різних регіонів, підпиши: дату консервування, сорт тютюну або суміш, звідки приїхав. І кожні кілька місяців відкривай і пробуй. До речі, це практика, що дуже затягує і засмоктує.Це дуже цікаве заняття.

на пробу Stanley Virginia
  Це Бєльгія.
А ця країна ніколи не славилася відмінним тютюном. Хоча сперечатися не буду, у кожного свої смаки. Я б тобі порекомендував Dockers, це Німеччина яка ще жодного разу не підвела мої очікування якості тютюну.
Ось тут він ще лишився.https://badsmoker.com.ua/index.php?route=product/search&search=Dockers%20%20
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Я Dockers пробував. Правда давно і ну дуже легкий Blond та ароматизований ментолом, не пам'ятаю як зветься -  {kh}.
Вірджинію їхню не пробував...
Щось ціни на цьому сайті "довоєнні".  (_24) Мо він не працює...
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Ось, зверні увагу як старіє хороший, якісний тютюн. Це сорт Вірджинія. Але де він вирощувався, де купували сировину, це секрет фірми Danhill. Листя тютюну скручувалися в джгут, потім приблизно місяць витримувався, а потім нарізалися на "монетки" і укладалися в банки. Свіжі "монетки" золотистого кольору. У моїй банці за 7 років Вірджинія потемніла як смола.І це нормальне явище з тютюном сорту Вірджинія.




Ніщо не зрозумів, що я не так зробив? Подвійні картинки не розкриваються.
« Останнє редагування: 25 Липня 2022, 13:54:26 від Nehai »
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline Nehai

  • Don't buy a rifle, own a MAUSER.
  • Global Moderator
  • Эксперт
  • *****
  • Повідомлень: 7353
  • Розташування: Київ - Бровари - Шостка
Ти знову не те посилання скопіював. Та ще і "задвоїв" його. (_23)
Поправив.
Дивись:

Після завантаження картинки/фото на imgdd відкриваються коди посилань. Тобі треба клікнути на кнопочку, що під підзаголовком "Код изображения оригинальный размер со ссылкой" (можно. "...среднего размера", якщо дозволяє хостінг), але обов'язково BBCode => кнопочку обвів червоним.
При вставлянні коду на форум НІЧОГО додатково на сторінці написання повідомлень клікати не треба, ні посилань, ні кнопочок, просто вставляєш скопійований код. І все. 8-)

Заглянув сьогодні в баночку з тютюном і "ромовою" губкою. Не втерпів ... {_09} Тютюн зволожився десь на половину висоти, верхній шар. Знизу був сухим. Перетрусив, ще накапав рому на губку, бо була майже суха. Лишив для продовження процесу далі. Пахне приємно.  :)

Зробив замовлення на сайті, що ти давав посилання. Банку Dockers Virginia + фільтри, + папір.
Повідомлення про замовлення на емейл прийшло, але може то і робот. Побачимо... Дуже вже дешево там тютюн.
Москаля ху@ч в голову! Господь відділить агнців від козліщ.
Nehai's stabwood&bone
Сергій Одіяненко in Fasebook

Offline Kirill66

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 564
  • Розташування: Донецк-Краматорск
  • Слушать и слышать вещи разные.
Дуже вже дешево там тютюн.
Може у них распродаж.
"Трубка табака, выкуренная натощак в сырое и дождливое утро, составит быстрое и единственное лекарство от всех болезней".
"Наставления к сохранению здоровья".Англия.1613год.

Англичане говорят,приоритеты могут меняться от характера жены, породистости коня и качества трубки

Offline gari73

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 330
  • Розташування: Киев
Nehai, Вас запитаю, як у Вас машинка закручує герцоговину флор, чи не випадає жар при курінні? Тютюн крупно порізаний. Моя електрична його важко забиває, приходиться ножом дрібнити.
У меня есть мысль и я её думаю.