Автор Тема: Ідеальний ніж для убивства кабанчика  (Прочитано 22832 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

kd78

  • Гість
Хм... Розпочати, напевно варто з того, що, незважаючи на назву теми, я не маніяк. {_18}

А тепер вступ, тобто, чому саме виникло таке запитання. Нещодавно, гостював у кума і у нас зайшла мова про ножі. Раптом кум сказав "О!" і витягнув мені штик-ніж від карабіна Маузера зразка 98-го року у дуже граному стані з оригінальними піхвами. Попросив глянути, що це таке. Після того, як ніж був упізнаний, я розпитав у нього, звідки у наявності таке щастя та ще й у такому стані. Як виявилося, штик він конфіскував у діда. А той, у свою чергу, все життя використовував його для того, аби колоти свиней. Згідно розповіді апарат працював ідеально і записав у свою історію до сотні осіб свино-кабанячої породи. Нині дід уже старенький, свиней вже не тримає, тому штик-ніж і дістався куму.

Згадуючи своє дитинство, хочу відзначити, що у нас свиней завжди колов сусід і він для цього також використовував штики - звичайні тригранні.

З іншого боку, доводилося чути немало розповідей про невдачі у процесі заколу свиней і чомусь майже усі вони були пов'язані із здоровенними ножами, ммм... скажімо так, "кухонного типу".

Відповідно і виникло питання - який ніж за конструкцією краще всього  підходить для цього дійства і яка принципова різниця в даному аспекті між великим ножем і штиком чи штик-ножем.
Зрештою, як варіант - вибрати та підігнати нашим сільським родичам гарний (або навіть - ідеальний) апарат для постачання кабанятини, буде, напевно, багато кому цікаво....

Offline Стечкин

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1018
  • Розташування: Крым, Украина
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #1 : 28 Травня 2012, 22:17:52 »
Дядька у меня свиней колет, и я парочку замучал в свое время. Так вот: у дядьки для этого дела была обоюдоострая "швайка", неширокая, где-то 1-1,5 см в ширину, точнее не вспомню, ромб в сечении. Так вот он учил: если хочешь чтобы свин умер сразу - надо перебить аорту, тогда мементо морэ. Но тут нюанс - кровь не уходит из мяса и сала и оно бывает красное. А для того чтобы вся кровь сошла и мясо с салом были чистые надо попасть в сердце и дать кабанчику немного покричать.
А узкий нож должен быть для того чтобы кровище потом не хлестало из большой раны вот и всего делов  {tnx}
Вынимайте широкие ножи!
Точите их на черном камне!..

Offline Vladyslav Chulan

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3607
  • Розташування: Закарпатская обл.
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #2 : 28 Травня 2012, 22:25:12 »
Ідеальний ніж для вбивства кабанчика карабін чи щось типу того  чим потужніший тим ліпше {))}
Цікаво подивитись як це з ножем на кабанчика, як на мене то краще вже з гранатою щоб самому не мучитись   {_08} ИМХО

Offline Воля

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7488
  • Розташування: Глухів
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #3 : 28 Травня 2012, 22:27:45 »
Мабуть , зрозуміло,  що мова ведеться за домашніх свиней
Стечкин +100

kd78

  • Гість
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #4 : 28 Травня 2012, 22:30:50 »
Ну, думаю, питання було задане у зрозумілому ракурсі...  {_07} Не думаю, що відстріл, а тим паче - підривання свійських свиней є надто поширеними у наших краях.

Власне кажучи, я ще не зважив на таку річ, як досвід та майстерність виконавця - вони грають в даному аспекті важливу роль. У мене в даному плані взагалі ніякого практичного досвіду немає, тому дякую Стечкину за певні роз'яснення.

Offline Shveik

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1369
  • Розташування: Глобинський район - Міжгір'я
  • Memento mori
    • Memento mori
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #5 : 28 Травня 2012, 22:39:30 »
Мій сусіда ще з 90х мабуть років славиться як професійний забійник худоби. За фахом він зоотехнік. Коли ще існували колгоспи працював на місцевій бойні. Ну і звичайно не проходить тижня щоб він якусь худобину не забивав. Найчастіше це звичайно свині. В сезон буває по 4-5 в тиждень.
Так ось. Свинську породу він відправляє до їхніх праотців (причому робить це граючись. Сам спостерігав неодноразово) за допомогою такого собі маленького ножика. Ширина леза біля 2 см. Товщина десь 2,5 мм. Довжина самого леза не більше за 15-18 см. Сам ніж "запиляний" так, що неможливо вгадати його первісну форму. Злегка видно залишки фальшлеза. Кут заточки мабуть градусів 60  (_19) . Сусіда його не заточує, лише інколи махне кілька разів мусатом, так для порядку.
І скільки я не бачив таких ножів, вони аж ніяк не скидались на якусь страшну зброю. Такі собі невиразні, невеликі, в чомусь навідь незграбні.

З чого давно зробив висновок. Заколоти свиню це насамперед уміння і навик вироблений досвідом. А криві руки не компенсує ні довжелезний тесак, ні навідь мачете.
До речі... був випадок. Одна бабця попросила місцевих пияків (звичайно за пляшку) зарізати козу. Фатальною помилкою було те що вона пляшку віддала до роботи. Прийнявши для хоробрості вирішили козу різати косою  (00) . Причому пиляли не шию, а потилицю  {_07} . Уявляю це жахіття  (00) .

ВС
« Останнє редагування: 28 Травня 2012, 22:43:49 від Priest »
Біда, коли людина раптом заходиться філософствувати - це завжди пахне білою гарячкою. (Йозеф Швейк)

Lingua Latina non penis canina.

kd78

  • Гість
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #6 : 28 Травня 2012, 22:48:55 »
Хммммм... Косою це.... Ну не знаю як і назвати. Думаю, за такого перебігу подій, якби у хлопців було дві пляшки, вони могли б і за пилку взятися  (_23) - для "надійності"...

Offline OldRiy

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7300
  • Розташування: Донецк

Offline vodolaz

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 286
  • Розташування: Киев
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #8 : 28 Травня 2012, 22:57:56 »
самый надежный нож для этого дела- кувалда! {_11} ни крика ни крови и потом перерезаеш артерию на горле.

Offline Vladyslav Chulan

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3607
  • Розташування: Закарпатская обл.
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #9 : 28 Травня 2012, 23:01:12 »
В нас вже доволі давно почали практикувати спеціальні пістолети для такої справи.
Просто один постріл в притул в голову десь біля вуха точно де не знаю, але без звичного крику, визгу та інших незручностей.
Щось типу такого
А вже потім любим ножем можна хоч китайським три на десятку.

kd78

  • Гість
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #10 : 28 Травня 2012, 23:03:42 »
2iurii soldatko
Дякую за лінки! До речі, штик від Маузера там, у дискусії, також згадується. Але, знову ж таки, думаю, фізіологічна різниця між диким кабаном і свійським, а також - умовами їх уколошкування, дає певну різницю для інструменту мементо мори.

Offline Стечкин

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1018
  • Розташування: Крым, Украина
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #11 : 29 Травня 2012, 21:20:02 »
Для младшего брата делал как-то нож специально для убоя свиней. делал из подручного материала - рессора. Он дал размеры, я сделал. После опробирования брат сказал что можно было сделать лезвие Уже, и пришлось затупить РК, главное чтобы острие было нормально заточено. Вот нарыл фото, тут правда рукоять еще не обработана:



А в принципе можно колоть и вот таким узеньким стилетом, правда он чуток гламурного вида и я его задарил куму в качестве канцелярского ножа для распечатывания корреспонденции  {gig} :D {))}



Вынимайте широкие ножи!
Точите их на черном камне!..

Монгол

  • Гість
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #12 : 30 Травня 2012, 23:07:53 »
Уважаемые в вопросах резания свиней ключевой момент  все же за свиньями вернее за их наличием а колоть не так принципиально чем, от заточки с большой отвертки до штык ножей, знавал деда тот не одну сотню хрюнделей завалил обломком зубца с вил.
    В сердце свиньи как и в нашем есть три больших нервных узла Кис-Флека Ашоттавара и волокна Пуркинье, при попадании в любой из них практически всегда наблюдается прекращение сердечных сокращений , во всех других случаях сердце как правило сокращается до критического обескровливания или гемоторакса. Можете поверить как человеку с вышившим ветеринарным образованием.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #13 : 31 Травня 2012, 06:25:32 »
Відповідно і виникло питання - який ніж за конструкцією краще всього  підходить для цього дійства і яка принципова різниця в даному аспекті між великим ножем і штиком чи штик-ножем.

щось типу штика або стилета підходить ідеально, причому треба щоб був достатньої довжини, щоб ним можна було дістатися до серця тварини. Ніж тут сенсу немає, бо після того як заколов, треба заткнути отвір, щоб кров не витікала, отвір від ножа не такий виходить і багато крові іде ))



В нас вже доволі давно почали практикувати спеціальні пістолети для такої справи.

можна чути ствердження, та і вище написано, що тварина, яка моментально не померла, має чистіше від крові м'ясо і сало, бо серце стає і кров з них тканин не вийшла. Схоже варіант з пістолетом цього не дозволяє. Як і варіант зі струмом.

таким чином виходить, що оглушення вуглекислим газом найбільш цікавий з гуманних способів, особливо для всяких там кіз з коровами - приспав тварину газом, перерізав артерію, злив кров і працюєш далі.

Мова – душа народу

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #14 : 31 Травня 2012, 13:30:11 »
Я уже где-то говорил - штык-нож от Маузера или СВТ весьма подходит, хотя, если честно, главное понимать, что ты делаешь и как это делать. Иначе и гранатомет не поможет. )))
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #15 : 19 Липня 2012, 17:26:01 »
є такi медичнi "iнструменти" - повнiстю з залiза (ручка - лезо) - по типу скальпеля але ручка ну типу кухонника а лезо тонке (ширина 1-1.5 см), товщина (4-6мм) i довге (25-30 см) типу стилета такого медичного, може доктора краще скажуть. от то iнтрУмент як раз для колки - що i треба... бачив колись наборчик в свого дiда, бiльше на очi таке не попадалося.

Offline Romko

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 667
  • Розташування: м.Львів
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #16 : 19 Липня 2012, 17:34:01 »
треба заткнути отвір, щоб кров не витікала,
Чому? Мій дід навпаки ту кров збирав кружкою чи в каструлю, поки вона текла і виходила з м'яса та сала. А він був колярем з величезним досвідом. В інакшому випадку кров вибирають потім з грудної клітки?


Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #17 : 19 Липня 2012, 18:51:32 »
кров вибирають потім з грудної клітки?

у нас так роблять.

Мова – душа народу

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #18 : 19 Липня 2012, 20:39:12 »
І у нас так роблять. {y}
є такi медичнi "iнструменти" - повнiстю з залiза (ручка - лезо) - по типу скальпеля але ручка ну типу кухонника а лезо тонке (ширина 1-1.5 см), товщина (4-6мм) i довге (25-30 см) типу стилета такого медичного
Великий ампутаційний ніж, на форумі хтось продавав.
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline Lemon

  • Местный
  • ****
  • Повідомлень: 730
  • Розташування: Овруч
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #19 : 19 Липня 2012, 23:36:56 »
А у нас заточка, длиной сантиметров 25-30, а конец по форме кольца, диаметром 25-30 мм и в народе называется "жало". Кровь выбирают с грудной клетки и на кровянку-колбаску, колбаску в печку и пока теплая с печки {_11}, ну и сразу водички сирой  {_17}, будет  (_44) {fp}

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #20 : 19 Липня 2012, 23:45:53 »
А у нас заточка, длиной сантиметров 25-30, а конец по форме кольца, диаметром 25-30 мм и в народе называется "жало"

отаким мій дядько коле :) але думаю, що кастомний стилет (або клинок ромбічної форми) з хорошим дизайном і матеріалом були б не гірше )))

Мова – душа народу

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #21 : 20 Липня 2012, 00:04:16 »
пока теплая с печки {_11}, ну и сразу водички сирой  {_17}, будет  (_44) {fp}
Ничего не будет, проверено. Нет, может кому и будет - так ему и кровянку есть не стоит, а только овощи и фрукты. {sm}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline s-ven

  • Участник
  • *
  • Повідомлень: 75
  • Розташування: г. Кировоград
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #22 : 24 Липня 2012, 08:10:02 »
Мой тесть заколол не один десяток свиней стальной трубкой диаметром 7-8 мм, один ее конец заточен как игла шприца, а на второй надет в качестве рукоятки кусок шланга резинового. В момент "убивства" отверстие трубки закрывает большим пальцем руки, затем убирает палец и подставляет кастрюльку - сливать кровь. Очень наглядный "индикатор" последних ударов сердца.

Offline Uliss

  • Шлях, що може бути пройдено - не істинний шлях
  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 15856
  • Розташування: Глобине
  • Анархіст, соціопат, мізантроп
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #23 : 24 Липня 2012, 13:06:07 »
Ну тут тоже нюанс - с кастрюли я кровь пить не стану, а из грудной клетки - очень даже. {sm}
Иногда свет чернее тьмы. И даже ангелы в ужасе сторонятся его…

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Ідеальний ніж для убивства кабанчика
« Reply #24 : 24 Липня 2012, 13:07:49 »
нафіг її пити взагалі? З чого тоді кров'янку робити? ))

Мова – душа народу