Автор Тема: Давайте зробимо опитування  (Прочитано 34838 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #75 : 02 Жовтня 2012, 21:22:41 »
до речі, такий самий психологічний бар'єр у наших людей і з приводу інших інструментів :) ті чи інші інструменти (для кожної окремої людини свій варіант) у нас люди теж як цінність не розглядають (я кажу про ручні, електроінструмент розглядають як цінність :)), тому в багатьох випадках теж не готові з поміж потрібного купувати якісний і надійний, навіть коли заробляють ним.

Мова – душа народу

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7392
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #76 : 02 Жовтня 2012, 21:23:41 »
У меня на кухне нож из косы-жена точит сама,в обухе 0,8.Самый любимый .Тупых не любит ,но и сильно острых тоже-поэтому точит сама,два раза провела по правилу и все.А психологический барьер-?Просто восприятие слова нож не совсем наверное правильное.Зашел на рынок 30-80грн и все.Трудно понять,труднее обьяснить.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #77 : 02 Жовтня 2012, 21:28:12 »
Просто восприятие слова нож

ну так це туди ж - психологічний бар'єр на саму ціну за предмет, який на їх думку має коштувати копійки. Ціну за предмет, який не розглядається як інструмент, бо в принципі ніколи над цим не задумувалися, тому таке і сприйняття. І тут людина стоїть і думає - 1500 грн за це? А що воно таке? Нащо воно треба за такі гроші? )) При тому що людина здатна заплатити без напрягів.

Мова – душа народу

Offline vobler

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 7392
  • Розташування: г Сумы
  • Время создает нас
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #78 : 02 Жовтня 2012, 21:37:31 »
Согласен в принципе.А почему так,суть?Психологический барьер.?

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #79 : 02 Жовтня 2012, 22:13:58 »
А почему так,суть?

імхо - це вже наслідок культури і минулого (ну і культура є прямим наслідком минулого) :)

наприклад, дивлячись програми типу "американський чопер" (де люди моти роблять, або тюнінг машинам) я помітив, що там профі свого діла приходять працювати в компанію з цілим ящиком свого інструменту :) в тому числі і електро, і там постійно виникають вигуки в дусі "який х... брав мій інструмент?" :) І ти можеш купити собі як гівно, так і інструмент, від якого всі будуть ахати. У нас же навпаки - всі приходять і кажуть - дайте чим працювати :)

далі - у нас була планова система, де від людей ніфіга не залежало - їм казали що робити, а треба воно кому, їх не турбувало, тому і зазвичай через деякий час і особливого зацікавлення в результатах своєї праці не було (цим капіталізм кращий - він стимулює розвиток здібних і прагнучих людей, їх прагнення до покращення наслідків своєї праці, а у нас було навпаки - здібних топтали, били по шапці і т.д. - знай своє місце і не напружуй нікого, всім і так добре, а за все інше партія розбереться і без тебе);
відношення до інструментів (які були "казенными") було аналогічне - не цінувалося як цінність, тому що не було усвідомлення цінності, тому що на шару діставалися, при цьому, навіть ті ціни, що були вказані на інструменті (їжі, жкг і т.д.) - не відповідали дійсності :) насправді собівартість подекуди була вищою. От люди і звикли, що воно має діставатися або на шару, або за копійки, але ніяк не за реальну вартість.
Таке ж саме відношення лишилося і до роботи людської (і майстрів) - коли можна чути щось в дусі "да х... ж ты тут сделал? за что такие деньги? дядя Вася за бутылку то же самое делал на казенном станке" - люди просто не цінують, не розуміють, не усвідомлюють ступень вмісту праці, тому і опираються платити. Тобто виникає такий собі когнітивний дисонанс - коли людина бачить щось і не вірить, що воно має коштувати саме стільки, а не пляшку горілки. А коли є розуміння таких речей, то виникає питання - чи воно настільки потрібно, щоб купувати. Хоча приклади торгівлі айфонами показують, що талановиті маркетологи здатні подолати це питання в багатьох головах )))


зауважу, що сучасні специ (з різних галузей і видів діяльності), праця яких коштує дорого і має зміст, який цінується, вони зазвичай не задають питань в дусі - за що такі гроші. Лише в тих випадках, коли відчувають, що тут гроші просять просто за ідею, чи повітря, чи моду, чи "ручная работа™", тощо :)

Мова – душа народу

Offline Dmitriy.K

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 276
  • Розташування: Васильків, Україна
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #80 : 02 Жовтня 2012, 22:15:12 »
Один знакомый купил лет пять назад китайский "волшебный набор" ножей "из телевизора". Там ими шифер пилят и прочую хрень делают, а потом режут тонко свежий хлеб. Типа "супер сталь". Полтора- десятка "ножей" в наборе, все с двусторонним серрейтором и некоторые по два одинаковых. Пять лет назад 350грн. за набор и ещё столько же за колоду к ним. И всякий раз когда заходит о них речь он мне доказывает, что они до сих пор волшебно не тупятся и он в жизни лучших ножей не видел. При этом купить один нормальный нож хотя бы за такую же сумму для человека неприемлемое чудачество.Магия телевизора? Ведь многие думают, что если по "зомбатору" "настоящие шефы" китайским кухарем кирпичи пилят- то это и есть тот самый, самый классный нож с супер свойствами который им дейтвительно нужен. А мой ручной работы? Сколько? сколько?  (00) {no}Нет, да ты, что... И при этом моим ручной работы ножом шашлычки с шампура РЕЖУЩЕЙ кромкой снимает. Ножевая культура...

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #81 : 02 Жовтня 2012, 22:17:44 »
Магия телевизора?

магія відсутності розуму в голові і здібностей до логічного розумового мислення ))) із таких і виходять зомбі :)


Ножевая культура...

ну, коли все життя гівно в руках, про яку культуру людина може замислюватися? ))

Мова – душа народу

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #82 : 02 Жовтня 2012, 23:19:16 »
из косы-жена точит сама,в обухе 0,8.Самый любимый.
"Кіска" - нож их остатков косы - очень правильный инструмент. {y} Почти всегда - любимый. Ибо режет "шо ППЦ" и правится об колено.

И это, кстати, и о ножевой культуре...
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

vook

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #83 : 02 Жовтня 2012, 23:43:14 »
ножом шашлычки с шампура РЕЖУЩЕЙ кромкой снимает
:D Было такое пару раз на природе и что главное, когда он снимает шашлык и нож срезает мясо до низа, ОН не переворачивает нож к обуху, а просто МЕНЯЕТ УГОЛ!!!  {_07}  :D Это меня убивает  {_18}

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #84 : 13 Листопада 2012, 16:26:21 »
встряну...
кухонный как я уже писал, лутше набор, когда я говорил знакомым что есть набор ВСЕГО за 500 грн. то носом крутили  (( бред, пойди посмотри наборчики от бенчмаде....
привыкли за 300 грн набор в супермаркете, ну грех жаловаться, поймут когдато...
да вобщем то и тут наблюдаю некоторую несоответственность, я понимаю, нож хенд маде это не нож сделаный на заводе, но тут висист тема по ножам Х12МФ, вполне нормальные, ну мож не такие вычурные как сделаные мастерами, но цены абсолютно супер, и не понимаю почему там очереди нету, я не в рекламных целях, просто сталь супер, ножи функциональны, ну не произведение канешно, но ..
Плохо что кухонные наборы качественные никто не будет делать 6 ножей авось продасться, только по заказу, и это поняно, но нужно учесть что рынок кухонников намного более шире чем рынок охотников, плохо что люди не привыкли пользоваться качественными ножами.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #85 : 13 Листопада 2012, 18:54:52 »
но нужно учесть что рынок кухонников намного более шире чем рынок охотников

не факт :) те що ніж на кухні треба всім - це без сумніву, але те, що більше людю захоче оплатити ніж з банальної Х12МФ на кухню, не кажучи про М390 - це мало імовірно :) мисливці все ж більш сприятливо до ножів ставляться, а от усілякі домогосподарки - так їм якісний ніж навіть протипоказаний, бо і дорогу річ зіпсує, і руки поріже. Тут без культури володіння ніяк.

Мова – душа народу

Offline igorluk

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3930
  • Розташування: Львiв
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #86 : 13 Листопада 2012, 20:24:13 »
так культура володiння без якiсного iнструменту i не випрацюється. Десь оце прочитав що людина яка спробувала дiйсно якiсний нiж, вже поганим не зможе користуватися. Тож вже пiдсiла :)

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #87 : 13 Листопада 2012, 20:36:11 »
так культура володiння без якiсного iнструменту i не випрацюється.

без культури якісному інструменту настає глина :) це по при те, що є окремі плуговаті індивідууми, які самі ну ніяк не можуть в собі виробити цю культуру - у них в мізках просто відсутня опція автоматичного спостереження, аналізу і оптимізації :) тому вони можуть роками і десятиліттями робити через сраку, доки з якоїсь радості не виникне сам по собі якийсь запал свідомо проаналізувати ситуацію. Або доки не почнеш бити їх ))



Десь оце прочитав що людина яка спробувала дiйсно якiсний нiж, вже поганим не зможе користуватися

залежно від характеру і розумових здібностей окремо взятої людини, щоб вона після цього не змогла користуватися гівняними ножами, комусь доведеться для цієї людини підтримувати ножі в ідеальному стані від місяцю, до року, щоб вона звикла. І то, це не в усіх випадках.
« Останнє редагування: 13 Листопада 2012, 21:58:03 від ja)d. »

Мова – душа народу

Andrebav

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #88 : 04 Лютого 2013, 10:31:06 »
Большая часть моих знакомых покупает ножики на базаре , за 20 грн ( Кроме Dimec , обитающий тут ) . К кухоннику отношение людей вообще не серьезное - режет кое-как и нормально . Оте наборы ножей в деревянных подставках рулят . Лайно редкостное , а пойти купить за те же деньги один но более-менее хороший - нееет , дорого ! :-)

Offline скіф

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 140
  • Розташування: Кодима Одеської області
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #89 : 12 Липня 2013, 20:58:04 »
Білшість знайомих (незалежно від доходів) Цінову політику на ножі висловлюють прямопропорційно світогляду.Адекватні - розуміють що якісний інструмент дешевим не може бути. Але переважній більшості хочеться подешевше.
  Якісний інсрумент і робота ним подобається всім - навідь ящо"не дуже й треба" та якісну річ хочется. Був період - працював кухарем в кафе, так от ціна пластилінового китаю-15..20 грн і простенький кухонний вікс - 40...50грн. Різниця в ціні не велика, та й дозволити міг кожен, але китай тримався довго й нудно, а от "негарний і простий" вікторінокс "пропадав"  {23} через пару днів, максимум - тиждень.
 такщо знають і розуміють але часто "жаба душить"

Offline maxduc

  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1089
  • Розташування: Киев
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #90 : 12 Липня 2013, 21:25:46 »
ИМХО очень важный аспект в этой теме это еще и страсть (увлеченность, желание обладать/иметь и т.п.) к тому или иному увлечению.
К примеру мой друг рыбак имеет доход около 3000 грн. При этом он обладает довольно внушительным арсеналом спиннингов и не останавливается и не остановится (пока не пройдет стасть). И всякие там Лунакии и им подобные не предел. Также и с ножами. Для одних в ноже только практическая составляющая самого ножа. Для других эстетическая, престиж, комфорт/удобство/надежность и др.

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #91 : 12 Липня 2013, 23:04:55 »
Цінову політику на ножі висловлюють прямопропорційно світогляду.Адекватні - розуміють

гарно сказано.

Мова – душа народу

Offline Nicola

  • Активный участник
  • ***
  • Повідомлень: 441
  • Розташування: Харків
    • mail.ru
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #92 : 13 Липня 2013, 14:19:19 »

Не-не-не, они прекрасно понимают, что нож может стоить очень дорого и ничуть этим не возмущаются, но - не купят.  {_17} Люди у нас ... в большинстве потомки козаков-куркулей,...
[/quote]
А я считаю что у нас люди в большинстве просто бедные. И когда возникает выбор: полмесяца или месяц кушать - или любоваться и пользоваться хорошим ножом люди чисто из экономических соображений выбирают месяц покушать. А еще бывает дело привычки: например моя жена уже больше 10 лет пользуется совдеповским ширпотребовским ножом. Я ей сделал с десяток новых, и маленьких и больших, и тонких и широких, и все острые, не в пример совдеповскому ширпотребу, но привыкла она и все тут...и использует почти постоянно только его.

Offline скіф

  • Осваиваюсь
  • **
  • Повідомлень: 140
  • Розташування: Кодима Одеської області
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #93 : 13 Липня 2013, 21:53:53 »
Ну, "увлечённые" люди - окрема тема. Я здебільшого про звичайних. Звичайним подекуди бракує освідченості. А як мають достатньо інфи - роблять правильні  :) висновки. Друзі-походники практично всі мають ножі.Спочатку не мали взагалі потім поступово з'являлись саморобні, китайські. зараз у більшості, навідь у дічат, або вікс, або венгер, в деяких - складничок як запасний, для тонких робіт, а основний - щось на зразок фроста, мори чи еріка.
  Правда, носити ножі при собі - на поясі чи в кишені ще не привчив, але ж ростуть поступово, значить свідомо, такщо доростуть-таки.
  По такому асортименту відповідь приблизно однакового змісту - якість на рівні і ціна не кусається - не дуже шкода, якщо загубиться, можливо. взяв би й дорожче -так буду ж жаліти, там не вдар, тут не кулупни - навіщо тоді в похід таскати?

Ramirase

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #94 : 21 Липня 2013, 21:40:31 »
Я вот на днях купил второй нож ontario rat 1 первый викторинокс воркчемп (так у меня началась любовь к ножам), так вот когда говорю сколько эти ножи стоят, то люди на меня смотрят как на идиота и за спиной наверное крутят пальцем у веска. Так что если у человека нет любви к ножам о стоимости лучше умалчивать. Обычным людям, не увлечённым, нужен нож до 100 грн, если сумма больше то это уже дорого.
« Останнє редагування: 21 Липня 2013, 21:44:45 від Ramirase »

Offline Cynic

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 19274
  • Розташування: Днепр
  • Nihil habeo, nihil curo.
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #95 : 21 Липня 2013, 23:50:18 »
Обычным людям, не увлечённым, нужен нож до 100 грн, если сумма больше то это уже дорого.
Они просто не знают, что им нужно. :( Или знают что (минимум - недовольны говноножиками из говностали), но не могут правильно выбрать. :(
"Просто дороже" - весьма вероятно может оказаться дорогим дерьмом. А проводить опыты на себе (своём бюджете) они не склонны.
Не откладывай на завтра то, что можно вообще не делать!

Greg

  • Гість
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #96 : 05 Лютого 2014, 20:48:40 »
У меня никто из знакомых нож не носит и не хочет его покупать
а узнав о том что мой нож стоит, всего-то, 320 гривен назвали меня сумасшедшим (_23) (_23) (_23)
но, самое смешное, что, если им что-то нужно, они бегут ко мне за ножом {))}

Offline ja)d.

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 14660
  • Розташування: Kyiv
  • Забанен навсегда
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #97 : 06 Лютого 2014, 01:10:40 »
они бегут ко мне за ножом {))}

как это знакомо... самое веселое, что про первый фолдер я задумался, время от времени стыкаясь с мыслю, что мне вот здесь и сейчас нужен бы ножик ))

интересно, насколько страх носить нож (ввиду ожидания проблем), так, как его носим мы (а не на дне косметички/сумки, куда за ним лезть напряг) является фактором в тех случаях, когда люди не хотят покупать нож? Или их просто жаба душит.
« Останнє редагування: 06 Лютого 2014, 11:01:19 від ja)d. »

Мова – душа народу

Offline влад-ч

  • Эксперт
  • *******
  • Повідомлень: 3833
  • Розташування: Чернигов
  • 063 71-68-263
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #98 : 06 Лютого 2014, 01:50:27 »
Второе.
От ножа в подарок почему то еще никто не отказался из тех кому "слишком дорого"  :D

Offline novak

  • Будемо жити!
  • Бывалый
  • *****
  • Повідомлень: 1333
  • Розташування: Тернопіль
  • Головне - не проспати своє життя.
Re: Давайте зробимо опитування
« Reply #99 : 06 Лютого 2014, 10:52:00 »
Обсуждение было бы совсем другое, если бы мы жили в тайге, где, как известно, нож и топор являются предметами повседневного использования. Как там говорят: "Если ты уходишь в тайгу всего на полчаса, обязательно возьми нож и топор."

Мало кому из нас нож нужен, как инструмент повседневного использования (исключая кухню), - отсюда первое ограничение желающих приобрести.
Я ношу с собой маленький Викс в качестве брелка, с ключами и большой Викс (Форестер) в рюкзаке. Пользоваться ими приходится не чаще нескольких раз в месяц.
Стал бы я носить с собой еще один ножик, побольше, фиксед, к примеру? Нет, однозначно. И цена тут роли не играет.
На работу беру Мору за 80 грн. (провода подчистить, подстрогать, расколоть, провертеть дырку и т.п. общестроительные потребности). Моры хватает за глаза.
Поэтому, на мой взгляд, ножи стоимостью 1500-2000 грн - это очень узкая ниша рынка. А если бы их брали только как инструмент (не в коллекцию), то она была бы еще уже, возможно - в разы.
Ситуацию могло бы исправить только то, если бы средняя зарплата среди опрашиваемых была бы 3000 евро в месяц и выше. Но и в этом случае нож покупался бы скорее как дорогая и красивая игрушка.
« Останнє редагування: 06 Лютого 2014, 10:54:20 від novak »
Ніколи не здавайся! Вихід завжди є!